Warto wiedzieć

Odmiany wczesne


Alba*

Pochodzenie: Odmiana New Fruits wyselekcjonowana w Cesenie (Włochy).

Roślina: O niewielkich wymaganiach środowiskowych, żywotna, bardzo wydajna, odporna na niskie, zimowe temperatury.

Owoce: Duży i jednolity o bardzo atrakcyjnym wyglądzie i błyszczącym czerwonym kolorze, kształt stożkowo – podłużny, charakteryzujący się zwartą konsystencją miąższu i zadowalającymi właściwościami organoleptycznymi, jak również znakomitą trwałością.

Okres zbiorów: Bardzo wczesny.

Zastosowanie: Odmiana bardzo rozpowszechniona zarówno w uprawie pod osłonami, jak i w uprawie polowej; daje znakomite rezultaty tak w przypadku sadzonek frigo, jak i sadzonek świeżych oraz sadzonek doniczkowanych zielonych.

Atuty: Wczesne owocowanie, gwarancja bardzo wysokich plonów, owoce bardzo atrakcyjne, wysoka wydajność, owoce o dużych rozmiarach aż do końca okresu zbiorów, znakomite właściwości handlowe owoców(trwałość). Odmiana odporna na choroby systemu korzeniowego.

Słabe strony: Roślina wrażliwa na grzyby rodzaju gnomonia i charakteryzująca się lekką podatnością na mączniaka i antraknozę.

Obszar uprawy: Odmiana przystosowana do klimatu kontynentalnego. Wymaga wielu godzin zimna w okresie uśpienia wegetacyjnego. Odmiana o długim spoczynku zimowym.

Rynek zbytu: Supermarkety, sprzedaż bezpośrednia, sklepy wyspecjalizowane.

Minimalne zamówienie:  10 000 sztuk

*Odmiany posiadające licencję, których nie można rozmnażać i sprzedawać, a także zgodnie z nowym ustawodawstwem powielać na własne potrzeby.« Powrót